Personal

Ledning

Johan Sjölander
Kommunsekreterare
Socialdemokraterna i Stockholms stad
Telefon: 08-791 11 29
johan.sjolander@socialdemokraterna.se

Sofie Ågren
Försteombudsman
Telefon: 070-310 35 75
sofie.agren@socialdemokraterna.se

Linnea Björnstam
Kanslichef/kassör
Socialdemokraterna i Stockholms stad
Telefon: 070-249 25 45
linnea.bjornstam@socialdemokraterna.se

Folkrörelse och kampanj

Eleonor Eriksson
Ombudsman med ansvar för kampanj
Telefon: 08-791 11 13
eleonor.eriksson@socialdemokraterna.se

Annie Säll
Valkretsombudsman Stockholms stad, samt föreningar i öppna utskottet
Telefon: 08-791 11 14
annie.sall@socialdemokraterna.se

Danish Sial
Ombudsman
Telefon: 070-668 67 64
danish.sial@socialdemokraterna.se

Cecilia Clausen
Ombudsman
Telefon: 072-141 27 57
cecilia.clausen@socialdemokraterna.se

Ingrid Rudin
Ombudsman
Telefon: 0706376373
ingrid.rudin@socialdemokraterna.se

Niklas Lindmark
Ombudsman med ansvar för föreningar  inom Kungsholmen, Norrmalm, Östermalm, Bromma, Hässelby-Vällingby, Spånga-Tensta, Rinkeby-Kista. Även ansvarig för internationell verksamhet i Stockholms arbetarekommun.
Telefon: 072-147 80 22
niklas.lindmark@socialdemokraterna.se

Lotta Wiklund Hedin
Ombudsman med ansvar för föreningar inom Södermalm, Enskede-Årsta-Vantör, Farsta, Skarpnäck, Hägersten-Liljeholmen, Älvsjö, Skärholmen.
Telefon: 072-147 80 62
lotta.wiklund.hedin@socialdemokraterna.se

Michaela Leo
Regional facklig- politisk ombudsman
Telefon: 08-791 11 17
michaela.leo@socialdemokraterna.se

Tina Rönngren
Ombudsman
Telefon: 070-733 11 15
tina.ronngren@socialdemokraterna.se

Press och kommunikation

Stockholms arbetarekommun

Andreas Kjellander
Kommunikationsombudsman
Telefon: 072 142 78 68
andreas.kjellander@socialdemokraterna.se

Stockholms läns partidistrikt

Kalle Hindrikes
Kommunikationsombudsman
Telefon: 070-242 36 92‬‬
E-post: kalle.hindrikes@socialdemokraterna.se

Stadshuset

Ömer Oguz
Kommunikationschef
Telefon: 076-122 92 34
E-post: omer.oguz@stockholm.se

Gabriel Dahlander 
Pressekreterare
Telefon: 076-122 91 86
E-post: gabriel.dahlander@stockholm.se

Tomas Gustavsson
Pressekreterare
Telefon: 076-122 91 99
E-post: tomas.gustavsson@stockholm.se

 

Stockholms läns landsting

Anna-Karin Grenninger (föräldraledig)
Kommunikationsstrateg (Landstinget)
Telefon: 070-737 44 66
E-post: anna-karin.grenninger@politik.sll.se

Göran Gutiérrez Aranda
Pressekreterare (Landstinget)
Telefon: 070-737 35 34
E-post: goran.gutierrez-aranda@sll.se

Fredrik Strelert
Biträdande pressekreterare
Telefon: 070 – 737 37 43
E-post: fredrik.strelert@sll.se

Valkretsstöd

Vakant
Valkretsombudsman Stockholms län
Telefon
Epost

Administration och ekonomi

Helene Larsson
Ekonomiassistent, Stockholms län
Telefon: 08-791 11 93
E-post: helene.larsson@socialdemokraterna.se

Lena Tiihonen
Assistent, ekonomi och administration, Stockholms arbetarekommun
Telefon: 08-791 11 18
E-post: lena.tiihonen@socialdemokraterna.se

Sussie Engzell
Assistent, medlemsregistret Stockholms län
Telefon: 08-791 11 97
E-post:  susanne.engzell@socialdemokraterna.se

Sophia Holm
Assistent, administration och ledning
Telefon: 08-791 11 25
sophia.holm@socialdemokraterna.se

Felix Vincent
Assistent, förening och medlemsservice Stockholms arbetarekommun
Telefon: 08-791 11 10
E-post: felix.vincent@socialdemokraterna.se

 

Medlemsärenden:
medlemsregistret@stockholm.socialdemokraterna.se

Föreningsutskick:
kallelser@stockholm.socialdemokraterna.se

facebook Twitter Email