Stadshuset

Finansroteln

För inbjudningar och förfrågningar som inte är från media, kontakta:
Petra Enger, Biträdande borgarrådssekreterare
Telefon: 08-508 29 229
petra.enger@stockholm.se

Karin Wanngård
Finansborgarråd, kommunstyrelsens ordförande, gruppledare för Socialdemokraterna
Telefon, växel: 08-508 29 000
E-post: kommunstyrelsen@stockholm.se
Biträdande borgarråd

Jan Valeskog
Biträder finansborgarrådet rörande exploatering och infrastruktur
Telefon, växel: 08-508 29 000

Karin Gustafsson
Biträder finansborgarrådet rörande nationella och internationella relationer
Telefon, växel: 08-508 29 000

Kansli

Martin Nilsson, Kanslichef
Telefon: 08-508 29 237
E-post: martin.h.nilsson@stockholm.se

Alaa Idris, Biträdande kanslichef
Telefon: 08-508 29 239
E-post: alaa.idris@stockholm.se
Borgarrådssekreterare

Karin Kolk, Borgarrådssekreterare
Telefon: 076-122 92 31
E-post: karin.kolk@stockholm.se

Oscar Lavelid, Borgarrådssekreterare
Telefon: 076-122 92 32
E-post: oscar.lavelid@stockholm.se

Magnus Ljungkvist, Borgarrådssekreterare
Telefon: 076-122 90 88
E-post: magnus.ljungkvist@stockholm.se

Elin Sundin, Borgarrådssekreterare
Telefon: 076-122 92 08
E-post: elin.h.sundin@stockholm.se

Sarah Heidenborg, Borgarrådssekreterare
Telefon: 076-122 92 36
E-post: sarah.heidenborg@stockholm.se

Karl Sundin, Borgarrådssekreterare
Telefon: 076-122 90 84
karl.sundin@stockholm.se

Petra Enger, Biträdande borgarrådssekreterare
Telefon: 08-508 29 229
petra.enger@stockholm.se

Olivia Skjöld, Biträdande borgarrådssekreterare
Telefon: 076-122 92 08
olivia.skjold@stockholm.se

Stadsbyggnads- och kulturroteln (S)

För inbjudningar och förfrågningar som inte är från media, kontakta:

Pia-Marie Wichmann, Biträdande borgarrådssekreterare
Telefon: 076-122 96 56
E-post: pia-marie.wichmann@stockholm.se
Borgarråd
Roger Mogert
Stadsbyggnads- och kulturborgarråd/vice gruppledare
Telefon, växel: 08-508 29 000

Felix Antman Debels, Borgarrådssekreterare
Telefon: 076-122 90 86
E-post: felix.antman.debels@stockholm.se

David Jonsson, Borgarrådssekreterare
Telefon: 08-508 29 224
E-post: david.jonsson@stockholm.se

Arbetsmarknads- och idrottsroteln (S)

För inbjudningar och förfrågningar som inte är från media, kontakta:

Sofie Canderyd, Biträdande borgarrådssekreterare
Telefon: 076-122 92 54
E-post: sofie.canderyd@stockholm.se

Borgarråd

Emilia Bjuggren

Arbetsmarknads- och idrottsborgarråd
Telefon, växel: 08-508 29 000

Borgarrådssekreterare

Amanda Schulin, Borgarrådssekreterare
Telefon: 076-122 92 33
E-post: amanda.schulin@stockholm.se

Erik da Silva, Borgarrådssekreterare
Telefon: 076-122 92 63
E-post: erik.dasilva@stockholm.se

Skolroteln

För inbjudningar och förfrågningar som inte är från media, kontakta: 

Nova Kruth, Biträdande borgarrådssekreterare
Telefon: 076-122 92 26
E-post: nova.kruth@stockholm.se

Borgarråd

Olle Burell
Skolborgarråd
Telefon, växel: 08-508 29 000

Borgarrådssekreterare

Sonja Pagrotsky, Borgarrådssekreterare
Telefon: 076-122 92 21
E-post: sonja.pagrotsky@stockholm.se

Mika Metso, Borgarrådssekreterare
Telefon: 076-122 92 47
E-post: mika.metso@stockholm.se

 

facebook Twitter Email