Genomförandegruppernas kontaktuppgifter

Arbetarkommunens styrelse har tillsatt följande grupper för att förbereda genomförandet:

Sydost (gröna linjen söderut från Gullmarsplan)
Farsta, Skarpnäck och Enskede-Årsta-Vantörs stadsdelsnämndsområde.

Genomförandegrupp:
Nanna Wikholm, nanna.wikholm@gmail.com
Inga Näslund, inga.naslund@palmecenter.se
Lars Sundberg, beritolars.sundberg@telia.com
Alexander Hallberg, wingate32@gmail.com
Mathias Tofvesson, m_tofvesson@hotmail.com

Sydväst (röda linjen söderut från Liljeholmen)
Älvsjö, Liljeholmen och Skärholmens stadsdelsnämndsområde.

Genomförandegrupp:
Emilia Andersson Bjuggren, emilia.bjuggren@stockholm.se
Lowe Andersson, lowe.anderzon@kommunal.se
Magnus Nilsson, magnus@nilssonproduktion.se
Roine Hangvar, roine.hangvar@bredband.net
Stefan Johansson, stefan.johansson@malareforbundet.se
Andreas Lind, andreas.ga.lind@gmail.com
Sona Rashid, sona.rashid@gmail.com

Södermalm
Södermalms stadsdelsnämnd inklusive sjöstaden och gamla stan. 

Genomförandegrupp:
Catarina Carbell, catarinacarbell@hotmail.com
Dag Larsson, dag.larsson@sll.se
Mattias Vespä, mattias.vepsa@gmail.com

Norra innerstan
Norrmalm och Östermalms stadsdelsnämndsområden. 

Genomförandegrupp:
Stian Raneke, stian.r@hbts.se 
Birgit Marklund, birgit.marklund@naturvetaren.se
Ulla Sjöberg, ulla.sjbergh@yahoo.se

Bromma-Kungsholmen
Bromma och Kungsholmens stadsdelsnämndsområden

Johan Heinonen, johan.heinonen.1966@gmail.com
Linda Agetoft, linda.agetoft@gmail.com
Robert Johansson, johansson.m.robert@gmail.com

Västerort (gröna och blå linjerna norrut från Kungsholmen)
Hässelby-Vällingby, Rinkeby-Kista samt Spånga-Tenstas stadsdelsnämndsområden. 

Genomförandegrupp:
Anders Österberg, anders.osterberg@riksdagen.se
Kadir Kasirga, kadir.kasirga@stockholm.se
Lisa Carlsson, lisa.pa.las@gmail.com
Inger Lagerman, lagerman.inger7@gmail.com
Bengt Ohlsson, bengttohlsson@gmail.com
Björn Erdal, bjorn.erdal@telia.com

facebook Twitter Email